Close
Licencjonowany przewóz osób na terenie Kraju i Unii Europejskiej
Aktualności

Rozbudowa zakopianki Kraków – Zakopane


Remont i prace przy budowie nowych odcinków zakopianki trwają nieprzerwanie. Na remont można natrafić na odcinku między Lubniem a Rabką. Budowana ekspresowa zakopianka podzielona jest na trzy odcinki: Lubień – Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała oraz Skomielna Biała – Rabka Zdrój. Mają odpowiednio 7,6km, 2,06 km oraz 6,1 km.

Pracę najdłużej potrwają na odcinku z tunelem. Jest to najkrótszy odcinek jednak pochłonie największą ilość środków i czasu. Prace mają być prowadzone nieprzerwanie a ich koniec planowany jest na rok 2020.

Realizacja budowy odcinka Skomielna Biała – Rabka Zdrój ma być skończona w połowie 2018 roku. Ma to być pierwszy oddany do użytku nowy fragment drogi. Kolejna cześć z terminem na jesień 2018 to droga między miejscowościami Lubień – Naprawa.

Całość prac szacowana była na 54 miesiące.
W projekcie, aż dwa kilometry drogi mają przebiegać w tunelu.

Do realizacji w ramach budowy są również wzmocnienia podłoża oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp. Realizacja inwestycji wymaga nie tylko stworzenia nowych jezdni ale i rozbudowę infrastruktury oraz dróg dojazdowych do zakopianki wraz ze zjazdami.

Na tym etapie mimo trudnych warunków geologicznych prace prowadzone są sprawnie i bez większych problemów, które wydłużyły by znaczono przewidywany terminarz oddania poszczególnych odcinków dróg. Liczy na to że już w najbliższych latach będziemy mieli okazji realizować dla Państwa przejazdy z wykorzystaniem nowej drogi i tunelu które znacząco mają skrócić czas przewozu osób z Krakowa do Zakopanego.

K
o
n
t
a
k
t

CZYNNE 24H

Dowiedz się więcej:

+48 501767620

+48 500824174

Napisz do nas:

info@comfortclass.pl

transport@comfortclass.pl