Rozbudowa zakopianki Kraków – Zakopane

 • Rozbudowa zakopianki Kraków – Zakopane

  Rozbudowa zakopianki Kraków – Zakopane

  Remont i prace przy budowie nowych odcinków zakopianki trwają nieprzerwanie. Na remont można natrafić na odcinku między Lubniem a Rabką. Budowana ekspresowa zakopianka podzielona jest na trzy odcinki: Lubień – Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała oraz Skomielna Biała – Rabka Zdrój. Mają odpowiednio 7,6km, 2,06 km oraz 6,1 km.

  Pracę najdłużej potrwają na odcinku z tunelem. Jest to najkrótszy odcinek jednak pochłonie największą ilość środków i czasu. Prace mają być prowadzone nieprzerwanie a ich koniec planowany jest na rok 2020.

  Realizacja budowy odcinka Skomielna Biała – Rabka Zdrój ma być skończona w połowie 2018 roku. Ma to być pierwszy oddany do użytku nowy fragment drogi. Kolejna cześć z terminem na jesień 2018 to droga między miejscowościami Lubień – Naprawa.

  Całość prac szacowana była na 54 miesiące.
  W projekcie, aż dwa kilometry drogi mają przebiegać w tunelu.

  Do realizacji w ramach budowy są również wzmocnienia podłoża oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp. Realizacja inwestycji wymaga nie tylko stworzenia nowych jezdni ale i rozbudowę infrastruktury oraz dróg dojazdowych do zakopianki wraz ze zjazdami.

  Na tym etapie mimo trudnych warunków geologicznych prace prowadzone są sprawnie i bez większych problemów, które wydłużyły by znaczono przewidywany terminarz oddania poszczególnych odcinków dróg. Liczy na to że już w najbliższych latach będziemy mieli okazji realizować dla Państwa przejazdy z wykorzystaniem nowej drogi i tunelu które znacząco mają skrócić czas przewozu osób z Krakowa do Zakopanego.

  Leave a comment

  Required fields are marked *