FAQ

Jaki jest standard państwa autokarów?

W naszej flocie oferujemy autobusy marki Scania oraz Mercedes-Benz.
Wszystkie autokary posiadają klimatyzację oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.
Na pokładzie znajdziecie Państwo toaletę, telewizor, odtwarzać DVD, wifi, oraz barek z gorącymi i zimnymi napojami.


Czy realizujecie Państwo wszystkie przejazdy?

Tak. Dopasujemy naszą ofertę do każdego klienta. Plan przejazdu naszymi autobusami ustalamy wraz z klientem uwzględniając jego wszystkie oczekiwania. Nasze luksusowe autokary dowiozą Państwa we wszystkie zakątki Europy.


Jak sprawdzić cenę przejazdu?

Skorzystaj z wiedzy naszych doświadczonych dyspozytorów. Prześlij zapytanie za pośrednictwem naszego formularza lub skontaktuj się mailowo. Zaproponujemy Ci rozliczenie w formie ryczałtu lub za zrealizowany kilometr. Postaramy się zaproponować najkorzystniejszą trasę.


Organizuję weselę i wieczór panieński czy mogę również skorzystać z Państwa floty?

Tak. Nasza ofertą skierowana jest również do narzeczonych którzy planują ślub i mają zamiar komfortowo przewieźć swoich gości. Zapewnimy Państwu transport osób z kościoła do domu weselnego, restauracji lub hotelu. Oferujemy również usługę rozwozu nocnego.


Czy dzieci poniżej 12 roku życia mogą podróżować Państwa flotą?

Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie w dniu 15.05.2015r., w autokarach nie ma obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Jako przewoźnik oferujemy możliwość zamocowania fotelików. Nasze autobusy posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa.


Jaki jest limit bagażu?

Limit bagażu jest ustalany wraz z dyspozytorem podczas rezerwacji kursu. Wartość ta jest zależna od wybranego pojazdu i liczby podróżujących. W naszej ofercie posiadamy autobusy wysokopokładowe oraz przyczepki jednoosiowe i dwuosiowe. Jesteśmy wstanie przewieźć również bagaże niestandardowe gabarytowo.


Czy firma ComfortClass pracuje również w nocy?

Tak. Jesteśmy do dyspozycji klientów przez cały dzień i noc. Dostosowujemy swoje przejazdy autokarowe do życzenia i potrzeb klienta. Wynajem busa, autokaru w naszej firmie ma swoje dodatkowe korzyści. Jesteśmy w stanie podstawić autobus w dowolne miejsce niezwłocznie po otrzymanym zgłoszeniu. Nasza infolinia i dyspozytorzy organizujący prywatny transport i przewóz osób są do dyspozycji klienta przez 24 godziny na dobę. Stanowimy również duże wsparcie dla biur podróży oraz hoteli. Nasza flota i kierowcy są dostępni również w niedziele i święta.


Planuję długą trasę. Nie lubię przerw i chcę dojechać do celu jak najszybciej. Czy firma Comfortclass zapewni mi szybki dojazd na miejsce?

Tak. Posiadamy szeroką kadrę kierowców. Przy realizacji przejazdów wykorzystujemy załogi dwuosobowe lub trzyosobowe. Jesteśmy w stanie tak zaplanować przejazd by był on zrealizowany szybko i bez zbędnych przerw wynikających z czasu jazdy i pracy kierowcy.


Mam indywidualne potrzeby. Chcę zorganizować wycieczkę objazdową dla grupy przyjaciół. Planujemy liczne postoje i przejazd w kilkanaście miejsc. Czy zorganizujecie dla mnie transport?

Tak. Nasze indywidualne podejście do klienta pozwala na organizowanie prywatnego transportu i przewozu osób 'szytych na miarę'. Nie mamy sztywnych rozkładów jazdy, nie odjeżdżamy z przystanku jak autobus kursujący na regularnych liniach. Nie zamkniemy przed tobą bramki tak jak wtedy gdy spóźnisz się na lotnisko. Z nami możesz cieszyć się przejazdem dostosowanym tylko dla twoich potrzeb. Przed rozpoczęciem każdego przejazdu autokarem planujemy w porozumieniu z klientem postoje oraz plan trasy. Ustalamy również wybrany autobus oraz przybliżone godziny odjazdu.


Interesuje mnie stała współpraca. Czy mogę liczyć na rabaty i zniżki?

Tak. Nasi stali klienci są dla nas szczególnie ważni. Oferujemy dla nich nie tylko lepsze ceny przy organizacji przewozu osób ale i dodatkowe korzyści tj. odroczony termin zapłaty czy darmowy koszt podstawienia autokaru z dalszych lokalizacjach. Zachęcamy do kontaktu i rozmowy z naszymi dyspozytorami. Stali klienci mogą liczyć na naszą elastyczność cenową.


Mam grupę 30 osób. Nie zapełnię całego autokaru. Czy mogę zarezerwować autobus?

Tak. Jesteśmy elastyczni cenowo. Dostosowujemy swoją ofertę do potrzeb każdego klienta i staramy się tak ją dopasować by była korzystna dla obu stron. Dyspozytorzy i specjaliści pomogą Państwu wynająć odpowiedni autokar i bus w rozsądnej cenie, zaoferują również w dodatkowe rabaty.


Czy realizujecie Państwo również przejazdy na wschód Europy?

Tak, nasza firmy realizuje wszystkie przejazdy na ternie całej Europy. W wycenie przewozu autokarem uwzględniamy wszystkie koszty związane również z ubezpieczaniem. W celu przygotowania szczegółowej wyceny skontaktuj się z naszym dyspozytorem. Koniecznie podaj najważniejsze informacje dotyczące liczebności grupy, destynacji oraz dat wyjazdu i powrotu.


Szukam przewoźnika, który zorganizuje przejazd dzieci na zimowisko. Czy realizujecie również przewozy w zimie?

Tak. COMFORTCLASS współpracuje z biurami podróży, jednostkami oświaty, domami pomocy społecznej oraz grupami zorganizowanymi. Realizowaliśmy przewozy w Alpy, Pireneje ale i w polskie góry Tatry. Oferujemy przewóz grupy wraz ze sprzętem narciarskim Posiadamy w swojej flocie wysokopokładowe autokary Scania Irizar, które oferują w swojej klasie dużą przestrzeń bagażową. Dla autobusów z mniejszym bagażnikiem proponujemy wynajem przyczepki. W sprawie uzyskania szczegółów dotyczących wyceny zapraszamy do naszej podstrony 'Wycena'.


Mój przejazd będzie trwał kilka godzin. Czy realizujecie Państwo również transport na krótkich trasach?

Zajmujemy się przewozami grup zorganizowanych na krótkich i długich dystansach. Zapewniamy kompleksową usługę przewozu na terenie Krakowa i województwa małopolskiego. Często realizowane przejazdy to również jednodniowe wycieczki. Przykładami są popularne destynacje takie jak Wieliczka, Wadowie, Kalwaria Zebrzydowska, Auschwitz-Birkenau, Częstochowa czy Zakopane. Opis przykładowych tras oraz sugestie co do planu przejazdu znajdziesz na naszej stronie 'Wycieczki'.


Czy wasza flota jest przystosowana do przewozu osób starszych?

Posiadamy w naszej flocie autokary z niższym pokładem. Część wynajmowanych autokarów posiada 'przyklęk' obniżający autobus od strony wejścia. Obniża to pierwszy stopień i ułatwia wsiadanie do pojazdu. Kierowcy serwują na pokładzie gorące napoje. Udogodnieniami w naszych autokarach są również regulowane fotele (rozsuwane także na boki), indywidualne ogrzewanie i oświetlenie dzienne i nocne.