Jak przemieszczać się po Krakowie?

 • Jak przemieszczać się po Krakowie?

  Jak przemieszczać się po Krakowie?

  Integralną częścią komunikacji krakowskiej współpracującej z przewoźnikami dalekobieżnymi jest Krakowska Karta Miejska. KKM integruje wiele usług dostępnych w aglomeracji krakowskiej oferowanych przez Kraków (komunikacja miejska, parkowanie w strefie ograniczonego postoju, instytucje kulturalne, itp.). Jest to wygodna forma korzystania z komunikacji miejskiej dostępna dla osób korzystających z niej częściej. Dla turystów przygotowano Krakowską Kartę Turystyczną. To jedna karta łącząca tak wiele możliwości. Zdecydowana oszczędność czasu i pieniędzy. Dwudniowa lub trzydniowa karta umożliwia imiennemu posiadaczowi bezpłatny przejazd w miejskich tramwajach i autobusach oraz bezpłatnych wstępów do ponad kilkudziesięciu muzeów i atrakcji na terenie Krakowa np. Muzeum Podziemia Rynku, Fabryka Schindlera, kościół Mariacki, wieża Ratuszowa. Karta ważna jest w komunikacji dziennej i nocnej.

  Karta w wersji trzydniowej posiada dodatkową opcję „Museum & Attraction Pass”, zawierającą wyłącznie bezpłatne wstępy do obiektów.

  Oferta muzeów stale się poszerzą a liczba dostępnych atrakcji w ramach KKT jest ciągle rozwijana. Ułatwiony dostęp i dostępność punktów dystrybucji sprawia, że turyści coraz częściej wybierają tą opcję. Przemawia za nią również cena i łatwość użycia.

  Karta jest imienna i nie może być przekazywana innemu użytkownikowi. Jej ważność określają podpis posiadacza oraz data, którą nanosi sprzedający w punkcie dystrybucji. Okres ważności rozpoczyna się o północy w dniu oznaczonym na jej odwrocie i obowiązuje do godz.północy dnia następnego w przypadku karty dwudniowej, bądź dnia trzeciego w przypadku karty trzydniowej. Karta przygotowana jest na wzór karty kredytowej.

  Leave a comment

  Required fields are marked *